Pożyczka pod zastaw samochodu jest produktem chętnie wykorzystywanym przez osoby poszukujące pożyczki bez weryfikacji baz dłużników BIK BIG i KRD.

Jednocześnie jest popularna wśród osób mających większe potrzeby odnośnie pożyczanej kwoty jak i długości okresu spłaty.


AUTOR: Piotr Szula

Oferty pożyczek pod zastaw samochodu

PożyczkodawcaPod zastaw autaStrona Pożyczkodawcy
MOTO POŻYCZKA
do 80% wartości auta (max. 100,000 zł)
na 6-72 miesiące
SPEED CASH
do 55% wartości auta
na 3-120 miesięcy

podpisywanie umowy pożyczki pod zastaw auta

Zasady działania pożyczki pod zastaw auta

Pożyczka pod zastaw auta to dosyć ciekawa propozycja jeżeli potrzebujesz pożyczki ratalnej i nie przeszkadza Ci konieczność postawienia swojego samochodu na szali.

Aby firma pożyczkowa zgodziła się z nami współpracować należy:

  • posiadać samochód maksymalnie 12 letni
  • być jedynym właścicielem pojazdu
  • mieć aktualną polisę OC
  • zgodzić się na przewłaszczenie 51% samochodu
  • w wydziale komunikacji wpisać firmę pożyczkową do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela (w czasie 7 dni od podpisania umowy)
  • upewnić się, że auto nie jest już przedmiotem innego zastawu ani zabezpieczenia

Pożyczasz z możliwością użytkowania

Pożyczając pod zastaw samochodu nie musisz się obawiać, że stracisz środek komunikacji. Pojazd zostanie w Twoich rękach i będzie można dalej nim jeździć.

Ewentualne ryzyko utraty auta pojawi się dopiero gdy pożyczka nie będzie spłacana. Wtedy firma pożyczkowa będzie miała prawo uruchomienia procedury windykacyjnej i przejęcia mienia.

Oczywiście w razie gdyby pojawiły się kłopoty ze spłatą to nie należy chować głowy w piasek i myśleć, że jakoś to będzie tylko koniecznie trzeba się skontaktować z pożyczkodawcą aby dostosować warunki zadłużenia do zaistniałej sytuacji.

Jeżeli będziemy chętni na współpracę to pożyczkodawca z pewnością nie odbierze samochodu i będzie gotowy na poszukanie innego rozwiązania.

Definicja zastawu

Zastawem nazywamy prawo rzeczowe ograniczone, które staje się formą zabezpieczenia wierzytelności (długu).

Prawo to ustanawianie jest pomiędzy właścicielem danej rzeczy (taką jak np. samochód), a drugim podmiotem jaki otrzymuje prawo własności zastawionej rzeczy, w zamian za np. pożyczkę.